15:36
Індію вже не врятувати - вчені

Згідно з дослідженням, проведеним в Массачусетському технологічному інституті (MIT), великі райони Індії стануть не придатні для проживання людей, навіть якщо країни світу будуть витримувати цільові показники викидів парникових газів, прийняті ООН. Вчені склали похмурий прогноз наслідків кліматичної кризи для Індії в останні три десятиліття століття.

Згідно з цим прогнозом, крім іншого, жителі Індії будуть страждати від сильних хвиль спеки, які можуть привести до масової смерті людей. Дослідження було проведено в 2017 році і нещодавно знову обговорювалося в засобах масової інформації по всьому світу після хвиль спеки, що обрушилися на Індію в останні тижні.

Дослідники використовують теплової індекс, який об’єднує температуру і вологість, відомий як температура вологого термометра (WBT). Згідно з медичними дослідженнями, коли цей параметр перевищує 35 градусів – поєднання 40 градусів за Цельсієм і 60 відсотків вологості – людське тіло не може охолоджувати себе випаровуванням поту, і ті, хто знаходиться поза домом більше кількох годин, буде в смертельній небезпеці. Велика частина населення в районах, схильних до тепловим хвилях, – це селяни, які проводять багато годин на відкритому повітрі і піддаються високому ризику.

Вчені передбачають, що смертоносні хвилі спеки будуть зі зростаючою інтенсивністю вражати великі райони Індії і Бангладеш, де живуть сотні мільйонів людей. "Частина найнебезпечніших ризиків, пов’язаних зі зміною клімату, торкнеться найбільш вразливі верстви населення на Землі", – йдеться в документі. Остання хвиля спеки в Індії два тижні тому вбила сто чоловік, температура в деяких районах перевищила 50 градусів.

Згідно з дослідженням, якщо людство досягне цільових показників викидів парникових газів і зможе їх зменшити, то вдасться значно скоротити площі, які будуть страждати від смертоносних хвиль спеки, але не запобігти цьому явищу в цілому.

За песимістичним прогнозом Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (МГЕЗК, Intergovernmental Panel on Climate Change, IPCC) глобальна температура підніметься на 4,5 градуса вище середньої температури до промислової революції. На думку дослідників, тільки в тому випадку, якщо людству вдасться – з величезними зусиллями – домогтися того, що підвищення складе не більше ніж 2 градуси від рівня до індустріальної епохи, буде можливо запобігти смертельно небезпечні теплові хвилі. Проте, Індія, як і раніше буде страждати від небезпечних хвиль спеки.

"Вчені розглянули різні сценарії потепління і прийшли до висновку, що навіть в більш оптимістичному сценарії, який враховує жорсткі заходи зі скорочення викидів парникових газів, в Південно-Східній Азії будуть райони, які стануть не придатні для життя в кінці 21-го століття, – каже д-р Амір Гіваті, експерт з гідрометеорології з компанії ClimaCell і викладач екології в тель-авівському університеті. – Це досить дивний висновок. До сих пір нам говорили, що ми досягнемо такої ситуації, тільки якщо не буде вжито жодних дій по скороченню викидів. Тепер приходять дослідники і кажуть, що жереб вже кинутий, для певних груп населення, і якщо ми не почнемо діяти зараз і радикально, все буде набагато, набагато гірше".

Сама Індія докладає великих зусиль для скорочення викидів парникових газів і збільшення площ своїх лісів, які поглинають вуглекислий газ. Нещодавно в Нью-Делі оголосили про намір побудувати більше сонячних електростанцій, що збільшить показник використання поновлюваних джерел енергії приблизно до 40% від загального обсягу виробництва електроенергії в країні.

В останні кілька тижнів було відзначено кілька рекордно високих температур: в кінці червня під час сильної спеки в Європі температура у Франції склала 45,9 градуса, найвища з зареєстрованих у Франції, а на цьому тижні був побитий рекорд в Анкориджі, Аляска, температура там досягла 32,2 градуса за Цельсієм.

За матеріалами: ЖитлоНюсостанні новини нерухомості та про ландшафтний дизайн, ремонт і будівництво

Також читайте:
Категорія: Новини, поради та цікаві факти | Переглядів: 282 | Додав: admin | Теги: Індія, порятунок, вчені | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]