Пластикові труби: переваги та недоліки - 12 Грудня 2014 – Новини нерухомості: будівництво, ремонт і дизайн
Головна » 2014 » Грудень » 12 » Пластикові труби: переваги та недоліки
04:37
Пластикові труби: переваги та недоліки

Колись, ще в середні XX століття, інноваційна заміна кам'яних склепінь каналізації на систему чавунних труб викликала справжній фурор, але через кілька століть їх поміняли вже на сталеві, що також не пройшло непоміченим.

Системи подачі води і каналізації постійно змінювалися, удосконалюючись і покращуючи комфорт проживаючих поруч людей. І ось в минулому столітті інженери впровадили у використання для систем водопостачання унікальний матеріал, а саме - полімер. Або пластик, як його називають звичайні, далекі від будівництва люди. З цього моменту нові труби просто семимильними кроками обійшли практично всі країни, заглянувши в кожен дім.

Переваги пластикових труб

Хоча кожен з їхніх видів має свої плюси і мінуси, можна говорити про загальні показники, завдяки чому вони стали настільки популярні. Отже, позитивні сторони пластика складаються в:

 • довговічності, яка сягає близько 50-и років, що перевищує термін служби тієї ж сталі в 2 рази;
 • низька теплопровідність;
 • швидкості та легкості відносно простого монтажу;
 • малій питомій вазі;
 • стійкості до корозійних процесів;
 • можливості різних видів прокладок (як зовнішньої, так і іноді єдино можливої — внутрішньої);
 • низьких показниках рівня шуму водяних потоків, що постійно проходять трубами;
 • екологічній чистоті та відповідності стандартам, згідно з якими воду, що надходить можна спокійно вживати в їжу.

Недоліки полімерних труб

Як і у будь-якого іншого матеріалу, тим більше штучного, у пластика є кілька негативних сторін. Серед яких виділяють:

деякі обмеження щодо температурному режиму, які вимагають використання для систем опалення або вуличних водопроводів в суворих погодних умовах лише окремі види подібних труб;
різні види і технології монтажу, залежні від типу самої полімерної труби.

Види

Сучасний ринок будівельних та сантехнічних матеріалів пропонує досить значний вибір пластикових труб. Проте найпопулярнішими з них вважають лише чотири.

Поліетиленові труби

Оскільки цей тип полімеру відрізняється досить низькою граничною температурою, його застосування в північних широтах неможливо переоцінити. Також, завдяки тому факту, що поліетиленові труби витримують досить сильні перепади тиску, їх часто використовують для напірних трубопроводів (зовнішніх і внутрішніх). Що стосується монтажу, то вони стикуються за допомогою латунних чи поліпропіленових фітингів зі звичайним гумовим кільцем ущільнення. Більш широкі в діаметрі труби монтуються стиковим зварюванням спеціальних муфт. Також цей вид труб випускається в безнапірному варіанті і відмінно підходить для внутрішньобудинкової каналізації.

Зшиті поліетиленові труби

Для додання міцності і високої стійкості до перепадів температури, звичайний поліетилен проходить обробку під високим тиском. Саме такі умови дозволяють найдрібніших молекулам в середині утворювати додаткові зв'язки між собою, зміцнюючи тим самим весь матеріал. Тому отриманий подібним чином поліетилен і називають зшитим. Існує кілька варіантів обробки цього матеріалу: пероксидним способом (Рехау), газом сіланом (РЕХb), опроміненням електронами (РЕХс) і за допомогою азотовмісних сполук (РЕХd). Область застосування даного виду труб - це, в першу чергу, системи опалення. В тому числі, і для створення теплих підлог. Монтаж зшитих труб відбувається за допомогою обтискних фітингів.

Металополімерні труби

По суті цей тип є вдосконаленими зшитими трубами. Оскільки проводиться за тією ж технологією, включаючи, проте, додаткову установку захисного шару, виготовленого з алюмінієвої фольги. Так, металополімерна конструкція складається із зшитого поліетилену, клейового шару, алюмінієвої трубки, другого клейового шару і знову зшитого поліетилену. Такі системи відрізняються неймовірними характеристиками:

 • підвищеною термостійкістю;
 • стійкістю до перепадів температури, а головне тиску;
 • непроникність газів;
 • збереження форми при вигині, що дозволяє встановлювати їх на відкритому прокладанні.

З'єднуються металополімерні труби за допомогою пресування або навінчування, а їх використання рекомендується абсолютно у всіх напрямках сантехнічної області.

ПВХ труби

Мабуть, самі перші пластикові труби, які почали активно впроваджуватися в повсякденному житті. Перевірені десятиліттями вони застосовуються, як для гарячого, так і для холодного водопостачання. Однак такі труби відрізняються деякими особливостями:

 • не вимагають спеціального обладнання при монтажі, оскільки з'єднуються "холодним зварюванням" або за допомогою гумової манжети в розтруб;
 • за параметрами ідеально підходять під сталеві системи, надаючи можливість зміни старого трубопроводу поетапно;
 • допускають обидва види прокладки (приховану і зовнішню);
 • мають найдемократичнішу вартість.


Категорія: Новини, поради та цікаві факти | Переглядів: 1853 | Додав: abel | Теги: Пластикові труби, недоліки пластикових труб, Пластикові труби: переваги та недол, переваги пластикових труб | Рейтинг: 0.0/0

Також читайте:

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]