18:11
Види підкладок під ламінат: доступні варіанти

підкладка ламінат У сьогоднішній статті пропонуємо вам дізнатися про те, які існують види підкладок під ламінат, адже цей матеріал останнім часом все частіше використовується як покриття для підлоги. Про те, як правильно покласти ламінат йшлося в окремій статті на нашому сайті. Відповідно якщо ви купуєте ламінат потрібно не забувати і про матеріали, які дають можливість згладити не тільки невеликі нерівності підлоги, але й усунути неприємний звук, який виникає при ходьбі по ньому.

Переваги підкладок під ламінат

Перш ніж говорити про вибір підкладки під ламінат розглянемо, чим вона така гарна незалежно від матеріалу виготовлення:

  • забезпечує відмінні звукоізоляційні властивості, що є просто необхідною умовою при покритті підлоги ламінатом у квартирі. Як правило, середня товщина ламінатної дошки становить 8 мм, основним методом укладання є плаваючий. Відповідно при наявності порожнин при ходьбі добре будуть чути звуки кроків, які таки усуває підкладка. Залежно від класу матеріалу він спочатку вже йде із приклеєною підкладкою (в основному це 32 та 33 клас). Але такий матеріал дорогий, тому більшість людей вважають за краще купувати все окремо;
  • усуває дрібні нерівності поверхні підлоги. Якщо мають місце невеликі перепади, не потрібно робити нову стяжку для вирівнювання. В даному випадку можна використовувати, наприклад, пінополістирольну підкладку товщиною 3 мм;
  • не менш важливою перевагою є висока вологоізоляція. В даному випадку мається на увазі захист від вологи цементної стяжки. Не забуваймо, що перш ніж укласти ламінат необхідно дати висохнути підлозі протягом місяця, і це як мінімум. Інакше під ламінатом завжди буде вода;
  • зменшує навантаження на замкові з'єднання у разі монтажу на нерівну поверхню;
  • забезпечує високу теплопровідність.

Види підкладок під ламінат

Тепер розглянемо, які є підкладки, тобто з яких матеріалів вони виготовляються. Насамперед варто сказати про поліетиленову плівку з пароізоляційними властивостями. Укладання смуг проводиться в один шар. Ширина смуг складає 20 см, кріплення між собою здійснюється адгезійною стрічкою. Біля стін плівка піднімається на кілька сантиметрів, після чого вона закриється плінтусом. Рекомендується придбати прозору плівку з товщиною 0,2 мм і шириною 1,5-2 м. Дана підкладка укладається на підлогу з вологістю не більше 3%.

Пінополіетилен, він же ізолон або ізофлекс. Матеріал має чимало переваг. Так варто виділити хорошу гідро-і шумоізоляцію, а також антибактеріальні властивості. За вартістю матеріал доступний кожному. Може мати нижній пароізоляційний та металізований шар, тим самим підвищується теплоізоляція та зменшується час підготовчих робіт. Однак даний матеріал має недоліки, які полягають у руйнуванні в результаті впливу ультрафіолету, а також просіданні під навантаженням. У продажу є рулони завдовжки 25 і 50 м, ширина 1-1,5 м. Товщина підкладки може бути від 0,8 до 6 мм. Для ламінату оптимальною є товщина 2 мм. Якщо ж йдеться про паркетну дошку, то 3 мм буде цілком достатньо. Укладання робиться встик, на стінки або інші вертикальні поверхні матеріал не загинають. Для заклеювання стиків використовується адгезійна стрічка.

Наступний вид підкладки під ламінат – спінений поліпропілен. До переваг матеріалу відносяться гідроізоляційні та вентиляційні властивості. Крім цього, його можна використовувати при нерівній поверхні підлоги. З недоліків варто виділити погану шумоізоляцію та нестерпність великих навантажень.

Вибираючи підкладку під ламінат, варто розглянути екструзійний пінополістирол. Даний матеріал дозволяє боротися з перепадами до 4,5 мм, наділений гарною як звуко-, так тепло- і вологоізоляцією. Є досить щільним та еластичним, стійким до статичних навантажень. Це говорить про те, що ця підкладка може використовуватись під ламінат в офісних приміщеннях. Існують деякі моделі, які мають рифлену поверхню, що забезпечує кращу вентиляцію та запобігає появі грибка. Екструзійний пінополістирол може проводитися також із пароізоляційним шаром. Стандартною товщиною даного матеріалу є 2-6 мм. Підкладка укладається встик і в напрямку до перпендикулярних ламінатних дошок.

Гофрований картон також може бути використаний як підкладка, оскільки має хороші амортизаційні властивості. Але водночас шумоізоляційні показники в нього погані. До переваг варто віднести дешевизну, здатність пропускати повітря. В результаті цього картон може використовуватися із системами тепла підлога. Також його можна застосовувати для вирівнювання поверхні підлоги під ламінат. Але в більшості випадків все ж таки його задіють під паркетну дошку. Продається матеріал у вигляді рулонів із шириною від 1 до 1,5 м. Укладається картон встик перпендикулярно паркетній дошці, на вертикальні поверхні не загинається.

Звичайно, варто згадати і про пробку. До позитивних якостей відноситься відмінна тепло- і шумоізоляція, антибактеріальні властивості. Матеріал не схильний до деформації. Однак вартість пробкової підкладки досить висока і під неї необхідно забезпечити рівну поверхню. До того ж між пробкою та підлогою необхідне укладання пароізоляційної плівки, оскільки утворюється конденсат. Властивості пробки дозволяють її використовувати як основу для теплої підлоги, а також під укладання ламінату плаваючим способом.

Як правило, пробка постачається у рулонах. Як було зазначено – це дорогий матеріал, тому і укладати його необхідно під покриття високої якості з великим терміном служби, як мінімум 10 років. Купуючи пробку, потрібно звертати увагу на якість матеріалу, оскільки є виробники, які пропонують матеріал низької якості.

Говорячи про пробкову підкладку необхідно виділити такі різновиди:

  • просто полотно;
  • крихта, спресована за допомогою клею. Даний тип підкладки вже не можна вважатися екологічно чистим, тому для економії можна придбати той самий пеполіетилен;
  • гумова-пробка. Є гарним варіантом для кухонь та санвузлів, здатна витримувати тривалі статичні навантаження;
  • бітумно-пробкова підкладка. Є шаром гуми і крафт-паперу, що покриваються шаром коркової крихти. До плюсів відносяться хороша вентиляція та шумопоглинання, до мінусів – низька вологостійкість та висока вартість.

Ще один із видів підкладок під ламінат – ДВП. У разі ДВП виробляється спеціально з низькою щільністю. Шумопоглинаючі властивості матеріалу низькі. Щоб посилити ефект плити, краще приклеїти до основи підлоги. Перепади основи при укладанні не повинні перевищувати 2 мм.

підкладка ламінат

І останнє про що хотілося сказати – комбіновані підкладки. На сьогоднішній день підкладка може складатися із трьох шарів із застосуванням різних матеріалів. Так як приклад можна навести підкладку Tuplex, яка є двома шарами поліетилену, між якими розташовуються кульки з пінополістиролу. Кожен матеріал має своє призначення: завдяки поліетилену забезпечується прийнятна паропроникність, а пінополістирол відповідає за звукоізоляцію. Матеріал досить таки еластичний і при експлуатації не деформується. Поставляється у виді рулонів, товщина становить 2-3 мм.

Яку товщину підкладки вибрати під ламінат

Напевно, цим питанням задаються багато хто, хто вирішив використовувати для обробки підлоги ламінат. Що потрібно знати у цьому випадку? Товщина підкладки залежить від того, наскільки рівна поверхня підлоги. Чим вона рівніша, тим тонша необхідна підкладка. Найчастіше її вибирають товщиною в 2 мм.

Укладати підкладку більше 3 мм завтовшки не рекомендується, оскільки це призведе до швидкого виходу з ладу замкових з'єднань ламінату, а також до продавлювання поверхні важкими меблями. На цьому, мабуть, можна зупинитись. У статті були перелічені види підкладок під ламінат, дано основні характеристики. Тепер зробити вибір на користь того чи іншого матеріалу буде простіше. Вдалого ремонту!

За матеріалами: ЖитлоНюсостанні новини нерухомості та про ландшафтний дизайн, ремонт і будівництво

Також читайте:
Категорія: Ремонт власноруч | Переглядів: 83 | Додав: admin | Теги: ламінат, вид, підкладка | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]